Hírek
HÁROMLÁBÚ PILLANATOK- Március 24-től látható a FUGA-ban
március 22, 2023
Kimutatkozás ’19
június 9, 2019
Galéria
Csempefestés
szeptember 30, 2019
Sómázas égetés Kecskeméten
március 19, 2019
Vizsgamunkák
december 12, 2018
© Illyés Művészeti Szakképző Akadémia. 2022
Középiskolai tanulmányaimat 2010 szeptemberében kezdtem, kerámia szakon. A szakközépiskola végén az érettségi mellett, szakmai vizsgát is tettem. 2015-ben jelentkeztem és felvételt nyertem a Pécsi Tudományegyetem Kerámiatervezés szakára. Az egyetem, a képzés mellett számos lehetőséget nyújtott, szakmai gyakorlatokon és kiállításokon való részvételre. Miután megszereztem a diplomát, több saját projektbe is belekezdtem, melyek egy része még ma is fut. Ezek mellett jelenleg második éve, a Budaörsi Illyés Gyula gimnázium óraadó tanára vagyok, és a Pécsi Tudományegyetem Művészetikarának Kerámiatervezés mesterszakán tanulok.
TANULMÁNYOK
2020- Pécsi Tudományegyetem, Művészeti Kar, Kerámiatervezés MA
2015-2018 Pécsi Tudományegyetem, Művészeti Kar, Kerámiatervezés BA
2013-2015 Zichy Mihály Szakközépiskola és Kollégium
2010-2013 Pécsi Művészeti Szakközépiskola és Gimnázium
SZAKMAI TAPASZTALATOK
2019
Togethet 5.0 Nemzetközi Kerámia Szimpózium
2018
Fatüzes égetési gyakorlat – Nemzetközi Kerámia Stúdió, Kecskemét
2017
Fatüzes égetési gyakorlat – Nemzetközi Kerámia Stúdió, Kecskemét
Nyári Szakmai gyakorlat – FISE Alkotóház, Mátranovák
Dolgozó – Zsolnay Porcelánmanufaktúra, Pécs
2016
Fatüzes égetési gyakorlat – Nemzetközi Kerámia Stúdió, Kecskemét
Nyári Szakmai gyakorlat – Nemzetközi Kerámia Stúdió, Kecskemét
Fatüzes és sómázas égetési gyakorlat – Nemzetközi Kerámia Stúdió, Kecskemét
CSOPORTOS KIÁLLÍTÁSOK
2020
Kaposvári Zichy Mihály Iparművészeti Szakgimnázium 50 éves jubileumi kiállítása, Kaposvár
2019
Together 5.0 Nemzetközi Kerámia Szimpózium kiállítása
Harmadik Dimenzió, FISE Galéria
2018
2017
Most – Jetzt nemzetközi kerámiaművészeti kiállítás, FISE Galéria
Design Hét Pécs, Nádor Galéria
2016
Design Hét Pécs, Nádor Galéria
Művészettörténet, Vizuális kultúra
2009-ben diplomáztam az ELTE-n magyar nyelv és irodalom, 2010-ben pedig filmelmélet és filmtörténet szakon. 2009-2012 között az SZFE televíziós műsorkészítő szakára jártam.
2010-től tartok magyar felvételi előkészítőt az Illyés Gyula Gimnáziumban. Szintén itt 2014-től tanítok magyar nyelv és irodalom, valamint mozgóképkultúra és médiaismeret tárgyakat a gimnazistáknak.
2015-től tartok mozgóképes, vizuális kommunikációhoz kapcsolódó órákat az animáció szakos hallgatóknak, 2019 óta pedig a fotósoknak is.
Jó néhány évig írtam filmkritikákat a Filmtekercs.hu-ra, illetve más online felületeken is megjelentek írásaim életmód és divat témában.
2015-ben kezdtem szépirodalmi szövegeket írni. Abban az évben a Levendula utca 8. című mesetervem elnyerte a Kolibri Kiadó különdíját az Aranyvackor pályázaton. 2017-ben a Cerkabella Kiadó különdíját nyertem el ugyanezen a pályázaton. Ebből a tervből született meg az első ifjúsági regényem, a Mia & Maja, ami 2019-ben Merítés-díjat kapott. Évek óta jelennek meg történeteim a 100 szóban Budapest köteteiben. 2019-ben és 2020-ban jelent meg a Névtelen Világ-sorozat első két kötete: az Erik és a legfelső utáni emelet és az Ismeretlen utakon.
Fotó utómunka, nyomdai előkészítés
Kamaszkorom óta a fényképezés, a képmanipuláció és
a számítástechnika bűvöletében élek. Elunva az ELTE
fizikus képzését, inkább dolgozni kezdtem
Magyarország első full-service ügynökségénél, a
KOZMO-nál, 1991-ben. A KOZMO DTP stúdiójának
létrehozása és pár éves vezetése után saját vállalkozást
alapítottam. A desktop publishing kialakulását a
kezdetektől követem (Photoshop 1.0.7), a
képfeldolgozás, színkezelés és a munkafolyamatautomatizálás kérdésköre érdekel a legjobban. E
témákról előadásokat tartottam, cikkeket írtam, de
legfőképpen: mind a mai napig aktívan dolgozom is e
területeken vállalkozásom, a Colorcom Media keretei
között. Régi vágyam vált valóra, mikor az Illyés
lehetőséget teremtett arra, hogy részt vegyek a
szervezett oktatásban.
Péter Vácz
animation director / animációs rendező
Biográfia
2019
Tanulmányait a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola tervezőgrafika szakán kezdte, majd a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animáció szakán folytatta. Nyuszi és Őz (2013) című mesterszakos diplomafilmje több mint 125 fesztiváldíjat nyert világszerte.
Az egyetem alatt részt vett az ASF nemzetközi animációs kurzuson, majd az Erasmus ösztöndíjjal a dán The Animation Workshop iskola professzionális 3D animátori képzését végezte el. A MOMÉ-n készült Patakiskola (2010) című BA diplomafilmjét tucatnyi nemzetközi fesztiválon vetítették.
Diplomája után Dél-Franciaországban töltött egy évet a Caravel Collective nemzetközi animációs csapat alapító tagjaként, majd Berlinbe költözött, ahol egy évig szabadúszóként dolgozott. 2013 óta a londoni Picasso Pictures animációs cég szerződtetett rendezője. Itt készítette a híres machesteri ‘James’ zenekar két bábanimációs videóklipjét – All I’m Saying és Dear John – melyeket több rangos fesztiválon vetítettek és díjaztak, többek közt a Berlin Music Video Awards-on, és a Raindance Film Festival-on.
2015 óta Budapesten él, alkot és tanít. Egy évig szervezte és vezette a nagy sikernek örvendő MOME Anim Kiskakas Filmklub-ot. Párnaarc című első élőszereplős rövidilmjét – melyet az erdélyi Filmtett Workshop-on készített 2018-ban – az A-kategóriás Varsó Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be és több hazai különdíjjal díjazták.
Munkáit a weboldalán lehet megtekinteni: www.petervacz.com
A Képző és Iparművészeti Szakközépiskola bőr és textil szakának elvégzése után, másfél éves kitérővel a Magyar Képzőművészeti Egyetem látványtervező szakán, 2013-ban végeztem a MOME animáció BA szakán.
2015-ben elmentem Buenos Airesbe ahol dokumentumfilmezést tanultam, főztem és ételt árultam. Egy-egy nagyobb kitérő még közelebb hozott ahhoz, amiről végül kiderül, hogy mégis igazán szeretem csinálni; az animáció.
Két Dél Amerkiában töltött év után visszajöttem Budapestre, azóta főleg Argentín zenekaroknak csinálok video klipeket, illetve sokat dolgoztam dokumentumfilmekben.
Tierra sin Mal (Land without Evil 2017) és Alegría (Euphoria 2018) animációs video klipjeim rengeteg nemzetközi fesztiválon szerepeltek és szerepelnek még, díjjakkal elismerve a zene és kép összhangját.
2018-ban sikeresen felvételiztem a Magyar Színház- és Filmművészeti Egyetemre dokumentumfilm rendező mesterképzésre de ugyan akkor megkerestek egy munkával Peruból és inkább a mellett döntöttem.
Visszamentem Iquitos közelébe az esőerdőbe ahol 15 helyi művésznek és 15 őslakos fiatalnak tartottam egy stop motion workshopot ottani antrolopógusokkal és szociológusokkal, ezzel felfedezve, hogy tanítani és tanulni jó.
2004–2009 között filmkészítést tanult a kolozsvári Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen, az Ariadné fonala című animációs filmmel diplomázott. 2010–2014 között elvégezte a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animációs mesterképző szakát. Szabadúszó animációs rendezőként illetve animátorként dolgozik.
2010 óta számos alkalommal vezette a Filmtett-Duna Műhely filmes alkotótábor animációs műhelyét Patrovits Tamással illetve Vezsenyi Tamással közösen.
Főbb díjak: Kecskeméti Animációs Filmfesztivál – legjobb rövidfilm (2009, 2015), River Film Festival, Padova – legjobb animációs film (2010), BuSho Nemzetközi Rövidfilmfesztivál – legjobb magyar animációs film (2015)
A székesfehérvári Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolai grafika szakán érettségiztem, majd a Szellemkép Szabadiskola Alapítvány fotó szakán tanultam. Fotós tanáraim voltak: Kása Béla, Gulyás Miklós, Vékás Magdolna, Fuchs Lehel, Drégely Imre.
A móri Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány, grafikai-szitanyomó-fotós műhelyének a vezetője, a Székesfehérvári Művészek Társaságának pedig tagja vagyok. Részt veszek kiállításokon és alkotótelepek szervezésében, vezetek fotóműhelyt alkotótáborokban.
Vándorfotográfusként interaktív, Utazó Camera Obscura fotográfiai bemutatómmal népszerűsítem a fotós szakmát, mellyel számos hazai és külföldi fesztiválon, eseményen megfordultam.
Foglalkozok grafikai tervezéssel, és kisplasztikával is, megrendelésre készítek különböző anyagokból egyedi díjakat. Jelenleg a Kaposvári Egyetem Rippl-Rónai Művészeti Karának webdesign szakán tanulok. Izgalmasnak és fontosnak tartom a különböző alkotó területekre való rálátást, betekintést.
A Corvinus Egyetem külgazdasági szakirányán mérnök-közgazdász, a Debreceni Egyetem Vezető- és Továbbképző Intézetében vállalkozási menedzsment szakirányban MBA (Master of Business Administration) diplomát, a BME Doktori Iskolájában marketing szakirányon abszolutóriumot, az Eszterházy Károly Egyetemen közgazdásztanár diplomát szereztem.
Az Indra Biztosítottak és Pénzintézeti Ügyfelek Országos Érdekvédő Egyesületének 10 éven át voltam projekt- és pénzügyi vezetője. Jelenleg a Budaörsi Szolgáltató és Művészeti Iskolaszövetkezet igazgatósági tagja vagyok.
A Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium és Szakgimnáziumban 12 éve tanítok. Négy éven át a felsőfokú logisztikai menedzser-asszisztens OKJ szakképzésen oktattam (logisztika, marketing, vállalati pénzügyek, minőségbiztosítás, nemzetközi gazdaságtan, vezetési és szervezési alapismeretek, gazdálkodási-vállalkozási ismeretek tantárgyakat), majd két évig közgazdasági szakközépiskolában az üzleti gazdaságtan és pénzügyi ismeretek tantárgyakat tanítottam.
Ezt követően és jelenleg is, a gimnázium művészeti OKJ szakképzésein gazdasági, vállalkozási, marketing, pénzügyi, kereskedelmi és jogi ismereteket oktatok. Célom, hogy e témákban diákjaink az elméleti alapok mellett olyan gyakorlati ismeretekre is szert tegyenek a kétéves OKJ szakképzés végére, melyek hozzásegítik őket ahhoz, – akár vállalkozóként, akár munkavállalóként helyezkedjenek is el -, hogy eredményesen végezhessék szakmai munkájukat a bennünket körülvevő gazdasági-jogi környezetben. Továbbá célom, hogy tanítványainkat olyan tudással is felvértezzem, mellyel önmagukat megvédeni képes, tudatos fogyasztókká válhatnak.
Gyerekfejjel kezdett fotózni, fürdőszoba laborban nagyítva. Később fotószakkörösként a Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium fotó-dokumentátora lett az Irka c. gimis lapban. A helyi fotóklubban fotóselőadásokat hallgatott, pályázatokon vett részt, egyetemistaként, már volt olyan amit meg is nyert.
Gimi alatt úgy döntött, egyéb terveit feladva fényképezéssel akarja tölteni az életét. Filmoperatőrként. Reménytelennek tűnő, sikertelen felvételik miatti időtöltésként, a Bp-i Műszaki Egyetem Villamosmérnöki Karára járt másfél évig, közben párhuzamosan, egy újsághirdetési akcióban segédoperatőr gyakornok lehetett a MAFILM-ben. Egy-két év után,- újabb kísérletre,- 1985-ben elkezdhette a Színház- és Filmművészeti Főiskolát, nappalin, filmoperatőr szakon. Közben családfenntartóként dolgozott. A „GIGI” c. III. éves vizsgafilmjének komoly hazai és külföldi sikere lett. Többek között az Egyesült Államok Filmakadémiájának zsűrije Oszkár díjra nominálta, Student Academy Award kategóriában. III. évtől, a főiskolával párhuzamosan az ELTE Szociológia szakán tanult.
1987 óta operatőrködik önállóan. Többnyire azt, amit az Univerzum lefüggönyözött hátsó termeiben lapot osztó „hamiskártyások” megengednek neki,- de többnyire úgy, ahogy ő azt szeretné. 31 éve igyekszik kreativitással kárpótolni magát a nehézségekért. A tanítványait is erre indítja,- tettre kész, teremtő képzeletre.
Világosítóként kezd a filmszakmában, majd segédoperatőri tevékenysége közben elvégzi a Mafilm két éves Kameraman iskoláját. Ez után egy évet tölt a Budakeszi úti Filmlaborban gyakorlaton. A filmszakmai felsőfokú képzés után megszerzi a fényképész képesítést is.
Több tucat kisfilmben, majd nagyjátékfilmekben dolgozik – először segédoperatőrként, majd kameramanként. 1977-től standfotós. Első nagyjátékfilmjét 1978-ban Fábry Zoltán és Illés György mellett kezdi. Dolgozik többek közt Sára Sándorral, Fábry Zoltánnal, Sándor Pállal, Révész Györggyel, Szabó Istvánnal, Rózsa Jánossal, András Ferenccel, Gazdag Gyulával és sokan másokkal. 1993-ig több mint ötven játék és tévéfilmben – valamint jó néhány külföldi gyártású, – elsősorban amerikai produkcióban dolgozik fotósként. 1977-től rendszeresen jelennek meg fotói magazinokban divatlapokban. Készít reklámfotókat óriásplakátokat, könyvillusztrációkat.
1993-ban grafikai stúdiót alapít, ahol számos világcég és bank (OTP Bank, CIB Bank, Renault, Reckitt Benckiser, Telenor, Telekom, stb.) reklámanyaga, folyóirata, plakátja, kiadványa, könyve készült el. A stúdiójában az elsők közt írnak, s adnak ki digitális kiadványszerkesztésről szakkönyveket.
2004-óta nyomdai tanácsadó, de alkalmanként riport és eseményfotókat – valamint külföldi játék- és tévéfilmekben sztárportékat készít.
PTE MAMI Tárgyalkotó Tanszék, adjunktus
Budaörsi Illyés Művészeti Szakképzés, a kerámiaműves szakképzés vezetője
2010 Moholy Nagy Művészeti Egyetem, doktori fokozat megszerzése
2001-2004 Magyar Iparművészeti Egyetem Doktori Iskola
1995 Magyar Iparművészeti Főiskola; mesterdiploma, kerámia
1994 Heriott Watt University, Edinburgh College of Art, Nagy-Britannia;
posztgraduális diploma, kerámia
1992 Magyar Iparművészeti Főiskola; kerámia és porcelánipari formatervező diploma
1994 The British Council, Edinburgh
1995 The British Council, Edinburgh
Norrie Toch Studios Gallery, Gullane, Skócia
Demarco’s European Art Foundation, Edinburgh
1999 The British School of Brussels, Belgium
2000 The British School of Brussels, Belgium
2001 Musée Robert Tatin, Cossé-le-Vivien, Franciaország
Parson’s College of Design, Párizs
2011 „Az agyag hangja- LIVE”, koncert 100 angyalon és 3 okarinán,
Musieon 1. ,Kecskemét
Mátrai Péter zenéje és performance 100 porcelán angyalon, a könyvtár
15.születésnapján, Katona József Könyvtár, Kecskemét
2012 „Installáció a FUGÁban”, FUGA, Budapest
2014 Kék kertek, állatokkal, FUGA, Budapest
2015 „L’Amour 15 years later”, Budaörs, The Garage
„desirée”, FISE Galéria, Budapest
2017 Fata viam invenient, FUGA, Budapest
2018 Parallel Realities, A Garázs, Budaörs
Parallel Realities in a New Container – Kápolna Galéria, Kecskemét
1994 Épületkerámia; Art Hotel, Budapest (építész: Csomay Zsófia)
1996 Mozaik a főbejárati szökőkúton; Pólus Center, Budapest
(építész: Csomay Zsófia)
1997 Ivókút, Novus Gimnázium, Budapest
1999 Térelválasztó üvegmozaik; K&H Bank, Marcali (építész: Szabó Veronika)
2001 Kerámiaszobrok; The Grove Pimary School, Nagy-Britannia
2004 Üvegmozaik templom ablak, Budapesti Skót Misszió
Emléktábla Jánossy György építésznek, Bp. Ulászló utca
Lebalienagnik Kert (szoborkert, DLA mestermunka), Novus Gimnázium, Bp
2012 Mapei Kft. Főbejárat, porcelán relief, üveg- és kerámia mozaik
2013 táblakép a budaörsi Városháza tanácsterme bejáratához
1996 Főbejárat, kerámia relief/mozaik; Világ Világossága Alapítvány,
Pécs (építész: Vizér Péter)
Lépcsőház, kerámia relief/mozaik; Világ Világossága Alapítvány,
Pécs (építész: Vizér Péter)
1997 Főbejárati kerámia relief/mozaik, Novus Gimnázium, Budapest
Muráliák, Róbert Károly Javító és Nevelőintézet Általános Iskolája, Budapest
1999 Murália, The Grove Primary School, Consett, Nagy-Britannia
„Exploding Escher” kerámia relief/mozaik; The British School of Brussels
2000 Kerámia relief/mozaik és murália; The Kindercrib, B.S.B., Brüsszel
2001 Általános iskola főbejárata, murália és kerámia relief; B.S.B.Brüsszel
2002 Kerámia mozaikok az iskola folyosóján, The British International School of Budapest
2009 Kerámia relief és murália, aula, Zápor utcai Általános Iskola
2011 „Csodakígyó”, Kincskereső Óvoda, Pomáz
“az-illyés-kapuja”, Illyés Gyula Gimnázium és KSZKI, Budaörs
„Csodacsiga”, Kincskereső Óvoda, Pomáz
2012 „az-illyés-körforgalom”, Szabadság út, Budaörs
2013 „Színesebben szerethetőbb”- közösségi műalkotás a Mapei szervezésében,
Szombathely
a FISE Kis Galéria homlokzatának kialakítása, Mátranovák
2014 Bretzfeld-Budaörs 25 éves testvérvárosi évforduló, budaörsi Városháza,
porcelán relief – kerámia mozaik
2015 „az-illyés-oszlopai” – Illyés Gyula Gimnázium, Budaörs, kortárs magyar költők
(Kemény Zsófi, Kemény István, Závada Péter) bevonásával
2016 „Évszakok” – porcelán dombormű és úvegmozaik kompozíció a Nyugdíjas Klub
épületében, Budaörs
1991 „Kimutatkozás”, Tölgyfa Galéria, Budapest
Workshop és performance Szirtes Jánossal és tanítványaival, München
1994: „New Designers”, London
Society of Scottish Artists 100 éves évfordulója, Royal Scottish Academy,
Edinburgh
1995 „Műhelysarok”, Iparművészeti Múzeum, Budapest
2002 Országos Kerámia Biennálé, Pécs
„Droles d’animaux”, Les Mouilins de Paillard, Franciaország
2006: „GYEREK – JÁTÉK” pályázat nyerteseinek kiállítása (kétnyelvű képeskönyv,
Visky Andrással közösen), Budapest, Csók István Galéria
2008 „Il Miserere”,(az „Aura”szervezésében), Udine, Olaszország
2010 „Viselhető plasztikák”, Museion I., Budapest
4.„Miniatűr Porcelán” kiállítás, Riga, Lettország
2011 5.„Miniatűr Porcelán” kiállítás, Riga, Lettország
PELSO biennálé, Keszthely
Őszi Kerámia Tárlat, Olof Palme Ház, Bp.
Megvalósult művek, NKA Ösztöndíj, Iparművészeti Múzeum
Karácsony a kastélyban, Nagytétényi Kastélymúzeum
2012 Őszi Kerámia Tárlat, Olof Palme Ház, Bp.
Agyag Hangja, Museion II., Kecskemét
Karácsony a kastélyban – Angyali Karácsony, Nagytétényi Kastélymúzeum
2013 Magyar Kerámia 2012, Modern Magyar Képtár, Pécs
PELSO biennálé, Keszthely
2014 a FISE kiállítása, Tatabánya
2016 ArtPort 20 – „Artem non odit nisi ignarus”, M21 Galéria, Pécs
2017 II. Országos Kerámia Quadriennálé, Pécs
V. Nemzetközi Szilikátművészeti Triennálé, Kecskemét
2011 Art – Space – Education , 33rd World Congress of International Association for
Education through Art – „Shaping the enviroment as a tool of education – community art projects within schools”
2012 The Gate „Illyés”: Visual essay of a community art project in Hungary –
International Journal of Education Through Art, Volume 8 Number 2, 2012
Kreatív kurzusok, community art projektek vezetése, vendégtanítások 1994 óta Magyarországon, Skóciában, Angliában, Belgiumban.
2006 – 2011 a Novus Gimnázium és Művészeti Iskolák tanára
(plasztika, kreatív számítógépes tervezés )
2009 – 2011 a Budapest Adschool tanára (kreatív számitógépes tervezés)
2010 óta az Illyés Művészeti Szakképző Akadémia tanára
(plasztika, kreatív számitógépes tervezés)
2012 szeptember óta a PTE MAMI Kerámia Tanszék oktatója
2015 szeptember óta az Illyés Művészeti Szakképző Akadémia
kerámia szak vezetője
2017 Vendégtanítás , Christian University, Jurmala, Lettország
Tagságok: MAOE, FISE
2015 Hungarikum bizottság, bizottsági tag
1996 Utópia, 1 napos happening, Diáksziget Fesztivál, Budapest
2000 Art/Terra, 1 hetes szobrászverseny, meghívott, Cominée-Warneton, Belgium
2008 Alpen – Donau Szimpózium, St. Georgen, Ausztria
2010 3. Alpen-Adria Kunstsymposium, St. Kanzian, Ausztria
„Viselhető plasztikák”, porcelán ékszer szimpozium,
Nemzetközi Kerámia Stúdió, Kecskemét
2011 “Az agyag hangja”, szimpozium, NKS, Kecskemét
2013 I. Nemzetközi Zsolnay Kerámia Szimpozium
2015 Together, kerámia szimpózium Budaörsön
2016 Together 2.0, kerámia szimpózium Budaörsön, a KözTér18- ban
2017 Together 3.0, kerámia szimpózium Budaörsön, a KözTér18- ban
2018 Together 4.0, nemzetközi kerámia szimpózium, Budaörs, KözTér 18
A gimnáziumi érettségit követően kerámia-készítést tanult. Felsőfokú végzettséget történelem-könyvtár szakon a szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán, művészettörténet szakon az ELTE Bölcsészettudományi Karán szerezett.
Több mint harminc éve az Iparművészeti Múzeum Kerámia- és üveggyűjteményének munkatársa, hét éve vezetője. Szakterülete az egyetemes és magyar kerámiatörténet a tizenötödik századtól napjainkig. Kutatói tevékenységet folytat, publikál, kiállításokat rendez.
A Herendi Porcelánmanufaktúra története – állandó kiállítás Herend, 2000., Tiffany és Gallé – A szecesszió üvegművészete – Iparművészeti Múzeum Budapest, 2007.; Beatrix hozománya – Az itáliai majolikaművészet és Mátyás király udvara – Iparművészeti Múzeum Budapest, 2008. ; Törékeny harmónia – Klasszicista porcelánok – Iparművészeti Múzeum Budapest, 2011. ; A Bigot-pavilon – Szecessziós épületkerámiák Párizsból – Iparművészeti Múzeum Budapest, 2013.
Huszonöt éve oktat különböző közép- és felsőfokú intézményekben.
Érdeklődése középpontjában az áll, milyen módszerrel lehetséges a mindennapok igényévé tenni a művészi tárgyak iránti kötődést, vonzalmat, szeretetet. Egyáltalán hogyan tehető napi igénnyé az akár régen készült, akár kortárs iparművészeti tárgyakkal való meghitt kapcsolat, mert ezek feltétlenül érdemesek egy-egy napi like-ra.
2016- Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Kerámiaterveztés MA, Budapest
2012-2015 Pécsi Tudományegyetem, Kerámiatervezés BA, Pécs
2016 szakmai zsűri díj, Csekovszky Művészeti Napok, Budapest
2015 I. díj, XXXII. OTDK – művészeti és művészettudományi szekció,
design II. kategória, Budapest
2011 I. díj IX. Országos Ifjúsági Népi, Kézműves Pályázat, Debrecen
2017 Égetési gyakorlatok – MOME,
Nemzetközi Kerámia Stúdió, Kecskemét
2016 Évszakok – budaörsi Nyugdíjas Klub – közösségi alkotás, Budaörs
Tanár – kerámia okj, Illyés Gyula Gimnázium és KSZKI, Budaörs
Greg Daly lüszter kurzus, Nemzetközi Kerámia Stúdió. Kecskemét
Kerámia workshop vezető, DEMO tábor, Zánka
2015 ‘Az illyés oszlopai’ közösségi, összművészeti projekt, Budaörs
Fatüzes égetési gyakorlat, Nemzetközi Kerámia Stúdió, Kecskemét
2014 Nyári szakmai gyakorlat, szabadtüzű égetések, Mátranovák
2013-2015 labor segéd, Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. Pécs
2013 FISE Alkotóház Kis Galériájának, homlokzati kialakítása, Mátranovák
2012-2015 raku égetési gyakorlat, Pécsi Tudományegyetem, Pécs
2008 fekete kerámia égetési gyakorlat, Nádudvar
2017 II. Országos Kerámia Quadriennálé, Modern Magyar Képtár, Pécs
2016 ‘KÖZ-TÉR-KÉP’,Post Art, Budaörs
‘50 éves a művészetoktatás’, Szamtár Alapfokú Művészeti Iskola, Mátészalka
‘DESIGN PORT PÉCS’, Museion No.1 Galéria, Budapest
‘A jövő nemzedéke’, Csekovszky Árpád Művelődési Ház, Budapest
‘Made in Hungary’, Eithad Modern Art Gallery, Abu Dhabi, Arab Emirátusok
‘Fresh Fishes VIII.’, FISE Galéria, Budapest
2015 ’Karácsony a kastélyban’, Nagytétényi Kastélymúzeum, Budapest
‘DesignPécs’, Nádor Galéria, Pécs
‘TOGETHER’, Zichy Major, Budaörs
‘ÖTÉV’, FISE Galéria, Budapest
‘+5’ diploma kiállítás, Nádor Galéria, Pécs
‘XXXII. OTDK’, Budapesti Metropolitan Egyetem, Budapest
‘HÍMESPORCELÁN’, Nagytétényi Kastélymúzeum, Budapest
‘SZabadÉG’, Zsolnay Kulturális Negyed, Pécs
2014 ‘Karácsony a kastélyban’, Nagytétényi Kastálymúzeum, Budapest
‘DesignPÉCS’, Babits Mihály Kulturális Központ, Szekszárd
‘DesignPÉCS’, Nádor Galéria, Pécs
‘SuperNovák 2.0’, Zsolnay Kulturális Negyed, Pécs
SuperNovák, FISE Galéria, Mátranovák
’IV. Nemzetközi Szilikát Triennálé’, Kecskemét
‘CeraMIX’, FISE Galéria, Budapest
‘ICE TEA’, Zsolnay Kulturális Negyed, Pécs
‘Mátraalján, faluszélén…’ FISE Galéria, Budapest
2012 ‘Szikrák’, Művészetek és Irodalom Háza, Pécs
:2002-2006 Eötvös József Építőipari, Művészeti Szakközép Iskola Miskolc-2002-2006
2006-2008 S.P.I.C. Művészeti Líceum, Miskolc
2008-2009 Gábor Áron Művészeti Szakközép Iskola, Miskolc
2009-2012 Nyugat-magyarországi Egyetem, AMI, Sopron
2010 Nemzetközi Design Workshop, Zsennye
2011 Á. Tóth & Barátai Produkciós és Reklámügynökség Kft. Miskolc-
2011-2012 Nemzetközi Kerámia Stúdió, Kecskemét-2011-2012
– Nemzetközi Kerámia Stúdió, Kecskemét
– Glass Design Kft., Sopron
– SIGN Kreatív Ügynökség, Sopron
– Jaad Kft. belsőépítész iroda, Budapest/Solymár/
– Jelenleg szabadúszó designer
2012 Design Hét, Museion No1, Budapest
Design Hét, Loft Interior, Budapest
Design in Hungary, Sopron
Ajándék Terminál, Karácsonyi Design Vásár, Budapest
2013 FISE Fresh 5. Kiállítás, Budapest-
Design Hét, Museion No1, Budapest -2013
Design vízió, Kápolna Galéria, Kecskemét -2013
”Gomb” ékszer pályázat, Hefter, Pannonhalma -2013
Design network szimpózium , Kápolna Galéria, Kecskemét-2013
Ajándék Terminál, Karácsonyi Design Vásár, Budapest-2013
Design Hét, Museion No1, NKS Design, Budapest-2014
Ajándék Terminál, Karácsonyi Design Vásár, Budapest-2014
Design Hét, Museion No1, Silica 2015, Budapest-2015
www.yankodesign.com -CRAB Lawn mower
www.trendguide.hu -NYME-AMI Diploma
www.industrialdesignserved.com – CRAB Lawn mower
www.industrialdesignserved.com- Beton MP3
www.hellodesign.hu- Hello designer!
www.kortarsonline.hu- Frissülő halpiac
www.glass-design.hu- Joinery Cuff link
www.industrialdesignserved.com- Blood pressure gauge
www.furnitureserved.com- ICSHU table
www.trendhunter.com- Blood pressure gauge
www.trends.archiexpo.com- Log Cups
www.industrialdesignserved.com- ACUTUS Sharpener
www.magyart.blog.hu- Bemutató
1995 Bachelor of Arts in Design, Heriott Watt University, Edinburgh College of Art
2004 Vizuális kultúra szakos tanár diploma, Magyar Iparművészeti Egyetem
1994 Durham Light Infantry Museum and Gallery, Durham, U.K.
1995 Norrie Toch Studios Gallery, Gullane, Skócia
Demarco’s European Art Foundation, Edinburgh
1999 The British School of Brussels, Belgium
2000 The British School of Brussels, Belgium
2001 Musée Robert Tatin, Cossé-le-Vivien, Franciaország
Parson’s College of Design, Párizs
2002 Országos Kerámia Biennálé, Pécs
„Droles d’animaux”, Les Mouilins de Paillard, Franciaország
2006 „GYEREK – JÁTÉK” pályázat nyerteseinek kiállítása
(kétnyelvű képeskönyv, Visky Andrással közösen), Budapest, Csók István Galéria
2008 „Il Miserere”,(az „Aura”szervezésében), Udine, Olaszország
2010 4.„Miniatűr Porcelán” kiállítás, Riga, Lettország
2011 5.„Miniatűr Porcelán” kiállítás, Riga, Lettország
PELSO biennálé, Keszthely
Őszi Kerámia Tárlat, Olof Palme Ház, Bp.
Karácsony a kastélyban, Nagytétényi Kastélymúzeum
2012 Őszi Kerámia Tárlat, Olof Palme Ház, Bp.
Karácsony a kastélyban – Angyali Karácsony, Nagytétényi Kastélymúzeum
2013 Magyar Kerámia 2012, Modern Magyar Képtár, Pécs
PELSO biennálé, Keszthely
1996 Mozaik a főbejárati szökőkúton; Pólus Center, Budapest (építész: Csomay Zsófia)
1997 Ivókút, Novus Gimnázium, Budapest
1999 Térelválasztó üvegmozaik; K&H Bank, Marcali (építész: Szabó Veronika)
2001 Kerámiaszobrok; The Grove Pimary School, Nagy-Britannia
2004 Üvegmozaik templom ablak, Budapesti Skót Misszió
Emléktábla Jánossy György építésznek, Bp. Ulászló utca
Lebalienagnik Kert, Novus Gimnázium, Bp
2012 Mapei Kft. Főbejárat, porcelán relief, üveg- és kerámia mozaik
2013 táblakép a budaörsi Városháza tanácsterme bejáratához
1996 Főbejárat, kerámia relief/mozaik; Világ Világossága Alapítvány, Pécs
(építész: Vizér Péter)
Lépcsőház, kerámia relief/mozaik; Világ Világossága Alapítvány, Pécs
(építész: Vizér Péter)
1997 Főbejárati kerámia relief/mozaik, Novus Gimnázium, Budapest
Muráliák, Róbert Károly Javító és Nevelőintézet Általános Iskolája, Budapest
1999 Murália, The Grove Primary School, Consett, Nagy-Britannia
„Exploding Escher” kerámia relief/mozaik; The British School of Brussels
2000 Kerámia relief/mozaik és murália; The Kindercrib, B.S.B., Brüsszel
2001 Általános iskola főbejárata, murália és kerámia relief; B.S.B.Brüsszel
2002 Kerámia mozaikok az iskola folyosóján, The British International School of Budapest
2005 Kerámia mozaik az iskola homlokzatán, Hillcrest Preparatory School, Nairobi, Kenya.
2009: Kerámia relief és murália, aula, Zápor utcai Általános Iskola
2011 „Csodakígyó”, Kincskereső Óvoda, Pomáz
“az-illyés-kapuja”, Illyés Gyula Gimnázium és KSZKI, Budaörs
„Csodacsiga”, Kincskereső Óvoda, Pomáz
2012 „az-illyés-körforgalom”, Szabadság út, Budaörs
2013 „Színesebben szerethetőbb”- közösségi műalkotás
a Mapei szervezésében, Szombathely
a FISE Kis Galéria homlokzatának kialakítása, Mátranovák
2014 Bretzfeld-Budaörs 25 éves testvérvárosi évforduló, budaörsi Városháza,
porcelán relief – kerámia mozaik
2015 „az-illyés-oszlopai” – Illyés Gyula Gimnázium, Budaörs, kortárs magyar költők
(Kemény Zsófi, Kemény István, Závada Péter) bevonásával
2016 „Évszakok körforgása”- porcelán dombormű és úvegmozaik kompozíció
a Nyugdíjas Klub épületében, Budaörs
1996 Utópia, 1 napos happening, Diáksziget Fesztivál, Budapest
2000 Art/Terra, 1 hetes szobrászverseny, meghívott, Cominée-Warneton, Belgium
2008 Alpen – Donau Szimpózium, St. Georgen, Ausztria
2010 3. Alpen-Adria Kunstsymposium, St. Kanzian, Ausztria
2015 Together, kerámia szimpózium Budaörsön
2016 Together 2.0, kerámia szimpózium Budaörsön, a KözTér18- ban
2017 Together 3.0, kerámia szimpózium Budaörsön, a KözTér18- ban
2015 International Journal of Education Through Art “A SMALL HOUSE IN HUNGARY”
, vizuális esszé, ISSSN 1743-5234
2012 International Journal of Education Through Art, volume 8 Number 2,
“THE GATE ILLYES” vizuális esszé ISSSN 1743-5234
2012 Magyar Rajztanárok Egyesületének éves konfernciája, előadás a közösségi
művészetről, Budapest
2011 ART –SPACE – EDUCATION, 33RD WORLD CONGRESS, International Association
for education through Art , InSEA, Budapest Hungary
2009: Magyar Rajztanárok Egyesületének éves konfernciája, előadás a közösségi
művészetről, Budapest,
2008 European Council Of International Schools Annual Conference, Nice, France,
előadás a közösségi művészetről
hangmester, sound designer, HASC Tag (Magyar Hangmérnök Szövetség)
A filmek akusztikai világával, annak megtervezésével és kivitelezésével foglalkozik. Gyakorlati tevékenységét a Magyar Filmgyártó Vállalatnál (Mafilm) kezdte. Pályafutása során nagyon sok kis és nagyjátékfilm hangmérnöke volt, az utóbbiak közül pl.a Szerdai gyerek, a Brazilok és a Lajkó cigány az űrben című filmeké. Emellett számos dokumentum- és animációs filmben is dolgozott.
Jelenleg a 4CUT Stúdió hangmérnöke.
Hangmesteri tevékenysége mellett, 2007 óta foglalkozik filmhang oktatással. Elméleti előadásokat és gyakorlati kurzusokat tartott a Werk Akadémián, a Duna Versitas, a SET School és a Metropolitan Egyetemen. Továbbá rendszeresen vezet hangmesteri csoportot a FILMTETT nyári workshop táborában.
Bernáth Szilárd 2011-ben végzett az ELTE film- és magyar szakán. 2013 és 2018 között az Illyés Gyula Gimnázium magyar irodalom- és nyelvtan tanára volt. 2012 óta rendszeresen rendez reklámokat, kisjátékfilmeket, videóklipeket. Legutóbbi kisfilmjének, a Fizetős napnak 2017 februárjában volt nemzetközi premierje a rangos Clermont-Ferrand-i nemzetközi filmfesztiválon. A Fizetős nap 2017-ben elnyerte a Magyar Filmkritikusok Díját kisjátékfilm kategóriában, illetve jelölve volt a II. Magyar Filmdíjra is. Szilárd jelenleg Larry című első nagyjátékfilmjét készíti elő a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával. Az Illyés Művészeti Akadémiában 2016 óta tanít többek között forgatókönyvírói- és rendezői ismereteket.
2013-tól tanít informatikát főállásban a Budaörsi Illyés Gyula Gimnáziumban és annak OKJ-s képzésein. Ugyanitt ECDL vizsgáztató.
2008-2017 között óraadó oktatóként informatikát tanított a Károli Gáspár Egyetem Jogtudományi illetve Szociológia Karán. Korábban a Lauder Gimnáziumban és a Computer School OKJ iskolában tanított informatikai és multimédiás tárgyakat. Mérnöktanári diplomát az Óbudai Egyetemen kapta. Tanítás előtt több mint egy évtizedig újságírásból élt, többek közt a HVG mellékletében állandó munkatársként kulturális, szociális és műszaki témájú írásokból. Újságírói munkája mellett szociális területen is tevékenykedett, többek közt az Autonómia Alapítvány munkatársaként. Mérnöki egyetemista éveiben az ELTE Esztétika és Kulturális Antropológia szakán vendéghallgatóként tanult.
Animációs filmrendező, -tervező, képzőművész, művészeti szervező Budapesten született 1968-ban. Animációval középiskolában kezdett foglalkozni, majd 1987-ben Dargay Attila Az erdő kapitánya című filmjében volt fázisrajzoló szakmai gyakornok. 1994-ben végezte el a Magyar Iparművészeti Főiskola animáció és videó szakát. Készített szerzői rövidfilmeket, televíziós sorozatokat és reklámokat, a rajzi és 2D-s számítógépes animációval egyaránt foglakozik. 1995 óta tanít animációs filmkészítést itthon és a határontúl egyaránt. 2005 óta tagja az ASIFA(Association International du Film d’Animation) vezetőségének, 2013 óta pedig a KOKSZ Műhelynek, 2014 óta a MUOSZ-nak. Több éve szervez programokat az Animáció Világnapján magyarországi és erdélyi helyszíneken, a Primanima fesztivál igazgatója, rendszeresen vezet animációs workshopokat itthon és külföldön (Filmtett alkotótábor, életREklám workshop, Katowice/Lengyelország, Nicosia/Ciprus, Dubai/Egyesült Arab Emirátusok, Peja/Koszovó…). A Budaörsi Animációs Bázis és Kreatív Tér, a BABtér alapítója, művészeti és oktatási vezetője. Szívesen vállal szerepet az erdélyi magyar animáció megerősítésében. Cégei a Reanimation Studio és a Primanima Kft.
Budapesten és Pázmándon él és dolgozik. Klotz Miklós a székesfehérvári Árpád Szakközépiskolában tanult fényképészetet. Miután 1989-ben Budapestre költözött, szabadúszó fotográfusként dolgozott, és többek között a MAFILM, illetve a Taps című színházi folyóirat részére vállalt megbízásokat. Számos filmforgatáson dolgozott standfotósként. 1996-tól Klotz a Miró Fotóstúdió égisze alatt folytatja megbízáson alapuló alkalmazott fotós tevékenységét, melyet részben a Miró fekete-fehér fotólabor végez – mindkettőt Klotz alapította és működteti. Kreatív szakmai tevékenysége a Budapest belvárosában található Miró Fotógaléria megnyitásával kezdődött. A galéria kiállításai magyar és nemzetközi,fotóművészek munkáit mutatják be.
Klotz művészeti tevékenységének részét képezik a fotográfiai munkáiból könyvformában megjelentetett válogatások is. Klotz a D.FLEISS szimpózium (Németország, Ausztria,Szerbia, Kína, Magyarország, Románia), Ludvig Művésztelep (Nagykanizsa, Magyarország) és az Inter-Art Művésztelep (Nagyenyed, Románia) rendszeres résztvevője.
Az 1996-ban az Oktogonon nyíló Miró Fotógalériából nőtte ki magát a Miró Fotóklub. 2003-tól már a Fészek Művészklubban működött, majd 2018-tól Budaörsre költözött a PostART kulturális színtérbe.
Orosz Anna Ida 1986-ban született Budapesten. Filmtörténet–angol szakpáron végzett az Eötvös Lóránt Tudományegyetem (ELTE) Bölcsészettudományi Karán 2011-ben. Ugyanitt a Film-, Média- és Kultúraelméleti Doktori Program hallgatója. Kutatási területe a 70–80-as évek magyar animációs dokumentumfilmjei. 2012 óta a Magyar Nemzeti Filmarchívum animációs szakreferense; 2013 óta tanít az Illyés Művészeti Akadéma animációs képzésén, valamint a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animáció szak meghívott előadója. Szakmai publikációi rendszeresen jelennek meg a Filmvilág, a Prizma, illetve a Metropolis folyóiratokban. 2009 óta vesz részt a Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) szervezésében, a 2012-ben indított budaörsi Primanima Nemzetközi Animációsfilm-fesztivál alapítója és programkurátora. Számos nemzetközi animációs fesztiválon vett részt a zsűri tagjaként, illetve retrospektív és kortárs magyar animációs programok kurátoraként (Animated Spirits; Dok Leipzig; Monstra; Animator; Ars Independent; Animateka; Anifilm; Fest Anca).
A Magyar Iparművészeti Egyetem (MOME) animáció szakán 1997-ben végzett animációsfilm rendezőként. A Zrem Filmstúdió alapítója és művészeti vezetője, a Magyar Filmművész Szövetség Animációs Tagozatának vezetőségi tagja, az Európai Filmakadémia (EFA) és a Magyar Rézkarcoló Művészek Egyesületének tagja. Autonóm alkotóként is dolgozik, számos önnáló kiállítást készít. Tagja a Magyar Alkotóművészekrszágos Egyesületének, grafikáival is elnyer művészeti díjakat. Diplomája megszerzését követően kezdetben gyerekeknek alapfokon, majd 2004-től OKJ szakképzés keretében tanítja az animációsfilm tervezést és készítést. 2016-tól a MOME tanárszakának képzésében részesü, ahol további vizuális kommunikációs-, múzeum- és drámapedagógiai ismeretekre tesz szert.
Főbb Díjai: Kecskeméti Animációs Filmszemle nagydíja (2002), PRIX UIP Venezia: a Velencei Filmfesztivál legjobb európai rövidfilmje – az Európai Film Akadémia díja (2002), nomináció Európa Filmdíjra és Oscar díjra.
Alkalmazott grafikus, illusztrátor. A Magyar Iparművészeti Főiskola (MOME) grafika-tipográfia szakának elvégzése után művészeti vezetőként kilenc évig dolgozott nemzetközi reklámügynökségekben.
Az interaktív médiával 1992-ben elvégzett londoni Middlesex Polytechnicösztöndíján ismerkedett meg, azóta számos weboldal létrehozásában vett részt.
2002-2010-ig tanított a MOME felvételi előkészítőjén, a vizuális kommunikáció tanszék szakmai kurzusán. 2002 óta szabadúszó grafikus tervezőként üzleti kommunikációval, illusztrátorként gyermekirodalommal foglalkozik a tanítás mellett.